Basketboll

PRISHTINA NË MINUS TË THELLË NGA GALIL ELIONI NË PJESËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Galil Elionit dhe Sigal Prishtinës, sfidë kjo e vlefshme për fazën e dytë të Ligës Ballkanike.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Galil Elionit me rezultatin 33-52.

Te Prishtina deri tani u dallua, Henry Dugat me 9 pikë.

Te Galil Elioni aktualisht më i miri është, Nimrod Levi me 7 pikë.

________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Galil Elion – Prishtina , ndeshje kjo e vlefshme për fazën e dytë të Ligës Ballkanike.

Galil Elion e nisë me këtë pesëshe: Iroegbu, Eisendorf, Levi, Kennedy, Chachashvili.

Prishtina starton kështu: Palokaj, Mitchell, Cook, Dugat, J.Zeqiri.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.