LIGA UNIKE

Liga Unike e detyrueshme për klubet nga Shqipëria, ato nuk pajtohen me vendimin

Federata Shqiptare e Basketbollit, disa javë më parë ndërmori ndryshime të rëndësishme, përfshirë edhe Ligën Unike që të jetë e detyrueshme për ekipet. Por këto...

Tifozi unik nga Prizreni që bëri mbi 600 kilometra dhe mbi 6 orë udhëtim për klubin e zemrës (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) - Final Four i Ligës Unike për Femra u mbyll të enjten mbrëma, pas një organizimi dy ditor në qytetin e Vlorës në...

Muhadri e vetmja shqiptare në pesëshen më të mirë të Ligës Unike

Prishtinë(AsistiOnline) - Liga Unike e basketbollit mes Kosovës dhe Shqipërisë në konkurencën e femrave, mbrëmë mbylli stinorin me ndeshjen finale. Ekipi i Partizanit nga Tirana...

Bashkimi e fiton të bronztën në Uniken e Femrave

Bashkimi është renditur në vendin e tretë në Ligën Unike të Femrave, pasi shënoi fitore ndaj Prishtinës 63:68 (13:17, 15:10, 20:21, 15:20). Kështu basketbollistet prizrenase...

Partizani kampion i Ligës Unike te Femrat

Partizani është kampion i Ligës Unike për femrat. Skuadra nga Tirana në finale ka mundur Flamurtarin e Vlorës me rezultat 61:72 (13:17, 20:25, 10:14,...

Ndeshja për vendin e tretë, pritet të luhet mes Prishtinës dhe Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Ndeshja për vendin e tretë në Ligën Unike të Femrave, pritet të zhvillohet poashtu sot. Në këtë duel do të ndeshen, Prishtina dhe...

Sot finalja e Ligës Unike tek Femrat, përballen dy ekipe nga Shqipëria

Prishtinë(AsistiOnline) - Dita e sotme sjell derbin e finales së Ligës Unike për femra. Në këtë finale takohen dy ekipet nga Shqipëria, Flamurtari e Partizani. Flamurtari...

Reagim i kryesisë së klubit të Prishtinës, ndeshja për vendin e tretë në pikëpyetje

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Prishtinës në konkurencën e femrave ka reaguar ashpër pas humbjes në gjysmëfinale të Ligës Unike nga Flamurtari. Ekipi kryeqytetas nga Kosova...

Finale shqiptare në Ligën Unike të Femrave, Partizani fiton me sirenë ndaj Bashkimit

Partizani është skuadra e dytë finaliste në Ligën Unike të femrave. Skuadra tiranase mundi Bashkimin 60:62 (18:16, 13:18, 16:19, 13:9), ku nesër do të...

Të fundit: