Trepça e fiton bindshëm derbin ndaj Prishtinës

Trepça triumfoi në derbin e javës së dytë të Prince Caffe Superligës, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 78:66 (24:16, 18:23, 21:7, 15:20). Vendasit e nisën ndeshjen më mirë dhe...

n'Asist mund të lexoni edhe:

Superliga

Bashkimi me fitoren e dytë nga dy ndeshje në stinorin e ri

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë radhazi në Prince Caffe Superligë, kurse Vëllaznimi pësoi humbjen e dytë. Prizrenasit fituan me shifrat 98:89 (20:20, 21:25, 35:15,...

Prishtina nënshkruan alo-qendër me shumë përvojë

Prishtinë(AsistiOnline) - Sigal Prishtina e ka prezantuar sot edhe një transfer të huaj. Bëhet fjalë për amerikanin, Shaheed Davis (206 cm), 29 vjeçar dhe i...

Super-derbi i xhiros së dytë zhvillohet sonte në ”Minatori”

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet derbi kryesor i xhiros së dytë në basketbollin kosovar. Trepça e pret në ''Minatori'' rivalin e përbetuar, Sigal Prishtinën. Edhe sivjet të...

Bashkimi dhe Vëllaznimi e hapin sot xhiron e dytë të Superligës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot hapet xhiro e dytë e Superligës së Kosovës te meshkujt. Bashkimi dhe Vëllaznimi ballafaqohen mes vete në përballjen e parë e që...

Asist

(VIDEO LAJM) ASISTI 544: VERA 2023 E PËRFAQËSUESEVE TË KOSOVËS NË BASKETBOLL

PAS SUKSESEVE GJATË  DYVJEÇARIT TË FUNDIT KAMPIONËT E DYFISHTË PATËN NJË EDICION TË VËSHTIRË MEGJITHATË HISTORIK PASI DEBUTUAN NË EVROPË Pas rekapitullimit të edicionit të...

(VIDEO LAJM) ASISTI 539: TREGIMI I GOLDEN EAGLE YLLIT 2022/23

PAS SUKSESEVE GJATË  DYVJEÇARIT TË FUNDIT KAMPIONËT E DYFISHTË PATËN NJË EDICION TË VËSHTIRË MEGJITHATË HISTORIK PASI DEBUTUAN NË EVROPË Në vazhdën e rekapitullimit të...

(VIDEO LAJM – KOMPLET) ASISTI 538: TREGIMI I SIGAL PRISHTINËS 2022/23

PAS “AGJËRIMIT” DYVJEÇAR TË TROFEVE ME KTHIMIN E KRYETARIT BLERAND STAVILECI RIKTHEHEN TROFETË, SUKSESI POR EDHE FILLON RISTRUKTURIMI I KLUBIT PËR NJË TË ARDHME...

EKSKLUZIVE: REAGON GENÇOGLU LIDHUR ME LARGIMIN E TIJ NGA TREPÇA

Në vazhdën e rekapitullimit të edicionit 2022/23 të basketbollit kosovar, në kuadër të ASISTIT 537 u rrëfye tregimi i nën kampiones, KB Trepçës. Mysafirët...

AL-KS

Shqiptarët në botë

Merkato

NBA

Pas 17 vitesh, një lojtar evropian i draftuari i parë në NBA (Lista komplete)

Prishtinë(AsistiOnline) - Victor Wembanyama u bë zgjedhja e parë e draftit të NBA-së, që nga Andrea Bargnani nga Evropa para 17 viteve, ndërsa shtatë lojtarë të tjerë nga Evropa...

Denver Nuggetsi kampion i NBA-së për këtë edicion

Prishtinë(AsistiOnline) - Denver Nuggetsi është kampion i ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA, për këtë edicion. Skuadra amerikane ka triumfuar në ndeshjen e fundit të serisë finale...

Denveri mposht Miamin dhe rimerr avantazhin e serisë finale

Prishtinë(AsistiOnline) - Denver Nuggetsi e ka mposhtur Miami Heat-in në ndeshjen e tretë të serisë së madhe finale në NBA. Skuadra e Michael Malones triumfoi ndaj Heat me rezultatin final...

Miami Heat mposht Denverin, barazohet seria e madhe finale

Prishtinë(AsistiOnline) - Miami Heat e ka barazuar serinë e madhe të finales ndaj Denverit. Ekipi i strategut Eric Spoelstra, triumfoi ndaj Denverit me rezultatin final të ndeshjes 108-111. Ndeshja nisi ngushtë...

Të reja

Bashkimi dhe Vëllaznimi e hapin sot xhiron e dytë të Superligës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot hapet xhiro e dytë e Superligës së Kosovës te meshkujt. Bashkimi dhe Vëllaznimi ballafaqohen mes vete në përballjen e parë e që...

Probleme te Prishtina, përjashtohet nga ENBL League

Liga ENBL e ka përjashtuar KB Sigal Prishtinën nga gara, për shkak të obligimeve të papërfunduara financiare. Kështu ka njoftuar ENBL-ja të premten. ENBL-ja ka shkruar...

Nënshkruhet marrëveshja për Superkupën e Femrave

Të enjten (dje) është nënshkruar marrëveshja mes Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe KBF Bashkimit për organizimin e Superkupës së Femrave. Marrëveshja është nënshkruar nga...

Sot fillon stinori i ri në Ligën e parë, pritet edicion mjaftë interesant

Federata e Basketbollit të Kosovës ka njoftuar se në zyret e saj, është hedhur shorti për edicionin 2023-24 të Ligës së Parë të Meshkujve. Në...

Trepça lëshon komunikatë para derbit me Prishtinën, ka disa lutje për tifozët e klubit

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Trepçës ka lëshuar një komunikatë zyrtare, dy ditë para super-ndeshjes me Sigal Prishtinës. Skuadra mitrovicase ka bërë apel tek shikuesit e...

Ambicioze: Grapeland nga Rahoveci tregon gadishmëri për tu inkuadruar në Ligën e parë

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi më i ri i basketbollit kosovar, Grapeland nga Rahoveci është i gatshëm ti bashkohet Ligës së parë të meshkujve. E gjithë kjo...

Katastrofë për Rahovecin, drejtuesit e rinj nuk i qëndrojnë pas dhe ekipi pritet të shuhet

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Rahovecit si duket më nuk do të ekzistojë fare. Drejtuesit e rinj të skuadrës 'vreshtare' duket se nuk do ti qëndrojnë...

ASISTI vazhdon sonte në Klan, mysafirë nga derbi i së dielës në Suharekë

Adhurues të basketbollit, sonte nga ora 22:00 vjen në transmetim direkt në Artmotion dhe Klan Kosova, ASISTI 548. Ky episod sjell fillimin e edicionit 2023/24...

Peja vazhdon garat evropiane në FIBA Europe Cup, këta janë tre kundërshtarët e saj

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja do ta vazhdojë aventurën në garat evropiane, përkundër eliminimit nga Liga e Kampionëve. Verdhezinjët do të luajnë në fazën e grupeve në...

Peja eliminohet nga Liga e Kampionëve, mposhtet thellë nga Bakken Bears

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja është eliminuar nga kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Ekipi verdhezi u mposht sot në Antalia të Turqisë nga kampioni i Danimarkës, Bakken...

Mbyllet pjesa e parë mes Pejës e Bakken Bears, diferencë e thellë e rezultatit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Bakken Bears po avancon thellë ndaj Pejës me shifrat 48-25. Tervell Beck ka 9 pikë te Peja e...

Bakken Bears e ka nisur stinorin edhe në Danimarkë, ky është bilanci i tyre atje

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja sot ndeshet me ekipin danez, Bakken Bears në kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Ndeshja mes dy ekipeve nis pas rreth një ore,...