Basketboll

PLAY OFF-FEMRAT: NDESHJET KTHYESE TË SHTUNËN

Prishtinë (AsistiOnline) – Ditën e nesërme, luhen ndeshjet kthyese të ‘’Play Off’’-it të Superligës së Femrave.

Me fillim nga ora, 16:00. Bashkimi e pret në shtëpi, Kastriotin e Ferizajit. Seria aktuale është, 1-0 në të mirë të vashave prizrenase dhe me fitore aktuale të tyre kalojnë në finale. Përderisa nëse fiton ekipi i Kastriotit, ndeshja vendimtare luhet në Ferizaj.

Përderisa, ndeshja tjetër luhet në Pejë. Penza e pret Prishtinën me fillim nga ora, 17:00. Ekipi kryeqytetas ka epërsinë e fitoreve, 1-0. Andaj, me fitore eventuale vashat prishtinase kalojnë në finale. Përderisa nëse fiton ekipi pejan, ndeshja vendimtare, luhet në Prishtinë.

Të dyja këto takime, pritet të zgjojnë kërshëri të madhe nga publiku.

Komentet janë të mbyllura.