Basketboll

EKSKLUZIVE: KBF PRISHTINA NË BISEDIME ME 4 LOJTARE

Kampionët e Ligës së Femrave, basketbollistet e Prishtinës sezonin e ardhshëm do të marrin pjesë në FIBA Ëoman Euro Cup dhe deri te debutimi i tyre në këtë garë kanë mbetur vetëm edhe edhe pak javë.

Sipas burimeve të Asistionline.com të afërta me KBF Prishtina, zyrtarët e klubit kryeqytetas janë në bisedime me 4 basketbolliste të huaja, por deri te arritja e marrëveshjet përfundimtare do varët edhe hyrja në klubt edhe e disa sponzorëve të tjerë.

Kujtojmë që KBF Prishtina do ta mësojë kundërshtarin me 23 korrik kur edhe do të bëhet hedhja e shortit për edicionin 2019/2020./Asistionline.com

Komentet janë të mbyllura.