Basketboll

KOSOVA(U-16M) PËSOJNË HUMBJEN E DYTË NË EVROPIAN

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollistët e Kosovës U16 kanë pësuar humbjen e dytë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Podgoricë.

Dardanët e rinj kanë pësuar nga Polonia me rezultat 44:116.

Enes Huduti shënoi nëntë pikë dhe gjashtë kërcime.

Ndeshjen e ardhshme Kosova do ta ketë ndaj Bullgarisë, të shtunën nga ora 16:00.

Synimi i Kosovës është të fitojnë përvojë në këtë Evropian.

Komentet janë të mbyllura.