Basketboll

SHBA-TË PUBLIKOJNË 12-SHEN FINALE PËR BOTËROR

Prishtinë(AsistiOnline) – Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar listën finale të lojtarëve, me të cilët do të përfaqësohen në Kampionatin Botëror në Kinë.

Përzgjedhësi i ekipit, Greg Popovich përafërsisht ka publikuar një listë të pritur, përveç anëtarit të LA Lakers, Kyle Kuzma i cili ka mbetur jashtë shkaku i një lëndimi.

Harrison Barnes (Sacramento Kings)

Jaylen Brown (Boston Celtics)

Joe Harris (Brooklyn Nets)

Brook Lopez (Milwaukee Bucks)

Khris Middleton (Milwaukee Bucks)

Donovan Mitchell (Utah Jazz) 2014 World Cup gold medalist

Mason Plumlee (Denver Nuggets)

Marcus Smart (Boston Celtics)

Jayson Tatum (Boston Celtics)

Myles Turner (Indiana Pacers)

Kemba Walker (Boston Celtics)

Derrick White (San Antonio Spurs).

 

Kryetrajner: Gregg Popovich, ndihmëstrajner i parë: Steve Kerr, si dhe trajnerët: Lloyd Pierce, Jay Wright.

Komentet janë të mbyllura.