Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË: LIPJANI NË EPËRSI NDAJ PEJËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i dytë i ndeshjes së parë në xhiro’në e pestë në Superligën e Kosovës sonë për stinorin e ri, ndërmjet Pejës dhe Lipjanit.

Pas çerekut të dytë ekipi i Lipjanit po e mban avantazhin 49-52, duke befasuar Pejën.

Tek Peja deri më tani po dallohet, Sirko me 10 pikë.

Tek Lipjani u dallua, amerikani Stuckey me 27 pikë, prej tyre plotë 6 treshe nga 9 tentime.

Komentet janë të mbyllura.