REALI FITON DERBIN E XHIROS NDAJ KAMPIONËVE TË CSKA-SË

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Reali i Madridit e ka fituar duelin kryesor të xhiros së 10-të në Euroligë.

Madrilenët kanë mposhtur, kampionët aktual të CSKA Moskës me rezultatin final dhe të thellë 97-81.

Më të merituarit për këtë fitore të madhe të Realit sonte ishin, dy argjentinasit, Facundo Campazzo me 18 pikë e Gabriel Deck me 17 sosh.

Tek CSKA-ja, Johannes Voigtmann me 20 pikë e Mike James me 14 të tilla, s’mjaftuan për triumf eventual.