Basketboll

NGA SOT NISI SPEKTAKLI I KUALIFIKIMEVE OLIMPIKE PËR 3×3 – EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas transmetimit të suksesshëm të World Tourit në Doha, tashmë basketbolli 3×3 vjen me maratonën e kualifikimeve olimpike të cilat na sjellin plotë 80 përballje të kombëtareve më të mira në botë ndaj-njëra tjetrës me shpërblimin e madh që do jetë kualifikimi në lojrat olimpike.

Gjithçka ka nisur sot me përballjet e para që do jenë Japoni – Australi dhe Ukrainë – Tajlandë (F) teksa përfundon të dielen me ndeshjet kryesore, të cilat vijnë fillimisht si çerekfinale e pastaj duele direkt për biletë olimpike.

Edhe një tjetër risi dhe spektakël në platformën më të pasur dhe atraktive sportive në vend, Artmotion.

Orari i transmetimeve:

E Mërkurë:

11:00(ka nisur) – 21:45 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike 20 NDESHJET E PARA ART SPORT 1

E Enjte:

11:00 – 21:45 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike NDESHJET 21-40 ART SPORT 1

E Premte:

11:00 – 21:45 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike NDESHJET 41 – 60 ART SPORT 1

E Shtune:

11:00 – 21:45 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike NDESHJET 61-80 ART SPORT 2

E diel:

12:45 – 16:45 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike NDESHJET ÇEREKFINALE ART SPORT 2

17:30 – 21:00 FIBA 3X3 – Kualifikimet Olimpike 6 NDESHJET FINALE ART SPORT 2 

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.