KJO MESJAVË SJELL XHIRON E PARË TË LIGËS SË PARË

Këtë mesjavë do të zhvillohet java e parë në Ligën e Parë. Kjo Ligë numëron dhjetë skuadra dhe pritet të jetë shumë interesante, pasi disa skuadra janë përforcuar, varësisht nga synimet që kanë.

Takimi i parë ndërmjet Vushtrrisë dhe Dardanëve, përfundoi me fitoren e Vushtrrisë 86-70, kurse sot pritet ndeshje interesante mes Istogut dhe Marigona Hill Prishtinës.

Të premten do të përballen Borea me Feronikelin, Vëllaznimi me New Basket dhe derbi prishtinas ndërmjet AS Prishtinës dhe Prishtinës së Re.

Liga e Parë – Java 1

E mërkurë

15:00 Istogu – Marigona Hill Prishtina

E premte

17:00 Borea – Feronikeli

18:00 Vëllaznimi – NEW Basket

21:00 AS Prishtina – Prishtina e RE

/FBK/

Të fundit:

Të ngjajshme: