Basketboll

VLLAZNIA ME FITOREN E PARË NË LIGËN UNIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Vllaznia e ka arritur fitoren e parë në edicionin e sivjetmë të Ligës Unike.

Shkodranët me shumë meritë fituan ndeshjen e sontme ndaj Tiranës dhe me rezultatin e thellë e të përgjithshëm 87-68.

Vendasit e kishin avantazhin e kësaj sfide nga fillimi e deri në fund(30-19, 20-17, 20-21, 17-11), për të mos lejuar asnjëherë përmbysjen nga Tirana e në fund fitorja ju takoi me meritë.

I zakonshmi Josh Stove ishte më i dalluari te Vllaznia sonte, duke shënuar 26 pikë e bërë 8 kërcime, gjersa u ndihmua edhe nga Matthew Butler me 15 pikë, Justin Beesard me 12 e Bryce Cashman me 10 pikë.

Te Tirana, Endrit Hysenagolli realizoi 21 pikë, Juljan Hamati 18 e Eldi Hysa 10 sosh.

Pas xhiros së tretë në Ligën Unike, të dyja skuadrat kanë nga një fitore e dy humbje.

Në xhiron e rradhës, Vllaznia i shkon Prizrenit 16 e Tirana e pret Pejën.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.