Basketboll

BENSON TRANSFEROHET TE SKUADRA E MADHE BULLGARE

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti amerikan, Barret Benson është bërë me skuadër të re.

Qendra që djersiti fanelën e skuadrës së Yllit sivjet, me tu larguar nga ekipi therandas ka gjetur angazhim të ri.

Gjiganti 208 centimetërsh është transferuar te ekipi i madh bullgar, Rilski Sportist.

Të kujtojmë se me Yllin, Benson zhvilloi 10 ndeshje në Superligën e Kosovës dhe pati double-double mesatare prej 13 pikëve e 10 kërcimeve për ndeshje.

Ylli ende nuk e ka gjetur zëvendësin e tij.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.