Basketboll

MADRILENËT LEHTËSISHT NDAJ ALBËS GJERMANE!

Prishtinë(AsistiOnline) – Real Madridi ka triumfuar lehtësisht ndaj Albës së Berlinit në raundin e 15-të në Euroligë.

Los Blancos para pak çasteve e kanë mposhtur ekipin nga kryeqyteti gjerman me rezultat 87-64.

Individët që spikatën për këtë fitore të madrilenëve ishin, Walter Tavares me 17 pikë e 7 kërcime, Rudy Fernandez me 14 pikë dhe Anthony Randolph që kishte 13 sosh.

Te Alba ndeshje të mirë shfaqën, Johannes Thiemann me 11 pikë e Louis Olinde me 10 sosh.

Reali momentalisht gjendet i 2-ti me 12 fitore e 3 humbje, përderisa Alba ndodhet e 15-ta me 5 fitore e 10 humbje.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.