Basketboll

RRON RADONIQI – YLLI I RI KOSOVAR QË PO SHKËLQEN NË KANADA

Prishtinë(AsistiOnline) – Numri i basketbollistëve me prejardhje nga Kosova që po luajnë nëpër botë me sukses po shtohet çdo ditë e më shumë.

I tillë është edhe rasti i një djaloshi fantastik që po shkëlqen në shtetin e Kanadasë.

Rron Radoniqi që në Kosovë vije nga qyteti i Pejës, po shkëlqen me grupmoshat e reja në shtetin e Kanadasë, duke impresionuar trajnerët e atjeshëm me lojën e tij.

Ai aktualisht po paraqitet në ligën ku edhe ndjek shkollimin apo cituar në anglisht si ”High School League”, ku po shkëlqen me mesatare 20.3 pikë dhe 6.6 asiste për ndeshje.

Vlen të ceket se 16 vjeçari gjatë verës u grumbullua edhe me Përfaqësuesen e Kosovës U16.

Në vijim mund të shihni përmbledhjen e fundit nga lojërat e Rronit në Kanada:

 

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.