Basketboll

FINALE E FORTË TE FEMRAT, PRISHTINA DHE BASHKIMI SOT KËRKOJNË KUPËN

Prishtinë(AsistiOnline) – Një finale e fortë na pret sot në ”Karagaç” te Kupa e Kosovës për femra.

Prishtina dhe Bashkimi që kanë fonde kualitative të lojtareve, do të ndeshen mes vete për të fituar trofeun e parë dhe prestigjioz për vitin 2022 e kjo Kupë do të ishte motiv i madh për to edhe për kampionat dhe Ligën Unike.

Kryeqytetaset në gjysmëfinale kishin mundur Trepçën me shifrat 86:50, ndërsa prizrenaset eliminuan Penzën me rezultat 77:80, në një takim mjaft dramatik.

Ndeshja zhvillohet nga ora 15:00 dhe transmetohet direkt në Platformën Artmotion në kanalin Art Sport 1.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.