Basketboll

Ç3: PEJA I AFROHET GOXHA SHUMË FITORES NDAJ TREPÇËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Pejës dhe Trepçës, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 25 të ArtMotion Superligës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Pejës me rezultatin 67-54.

Te Peja deri tani u dallua, Stephen Maxwell me 20 pikë.

Te Trepça aktualisht më i miri është, Mike Edwards me 11 pikë.

________________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Pejës dhe Trepçës, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 25 të ArtMotion Superligës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Pejës me rezultatin 40-32.

Te Peja deri tani u dallua, Stephen Maxwell me 16 pikë.

Te Trepça aktualisht më i miri është, Samir Zekiqi me 7 pikë.

________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Peja – Trepça, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 25 në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Peja starton kështu: Washington, Lekndreaj, Berisha, Fells, Godfrey.

Trepça e nisë me këtë pesëshe: Hot, Purvis, Hajrizi, Gordon, Collins. 

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.