Basketboll

DUELI I VETËM I DITËS, DERBI LOKAL I SKUADRAVE PRIZRENASE NË ELITË

Prishtinë(AsistiOnline) – Ditën e sotme vazhdon me një duel në program, xhiro 27 e ArtMotion Superligës së Kosovës.

Sfida e vetme e ditës zhvillohet në ”Sezai Surroi” të Prizrenit, ku takohen rivalët lokal, Bashkimi dhe Prizreni 16.

Basketbollistët e Prizrenit 16 ka 15 fitore dhe 11 humbje, ndërsa Portokallezinjtë kanë dhjetë fitore e 16 humbje, duke u renditur në vendin e shtatë dhe kërkon të hyjë në zonën e “Play-off”-it, pasi kanë një pikë më pak se Rahoveci.

Ndeshja nis nga ora 20:30 dhe transmetohet direkt në Artmotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.