Basketboll

RAHOVECI APO YLLI? SONTE PËR VENDIN E DYTË

Prishtinë (AsistiOnline) – Sonte luhet njëri ndër dy derbit e xhiros së 24-të në Superligën e Basketbollit tonë.

Rahoveci e pret Golden Eagle Yllin, për herë të parë, pas përurimit të Palestrës së re ‘’Mezahir Isma’’. Natyrisht takim i cili gjithmonë, prej se që Rahoveci ka milituar në elitën e Basketbollit tonë, është krijuar një rivalitet i jashtëzakonshëm sportiv.

Ky takim, luhet sonte nga ora, 19:00. Dhe transmetohet direkt në Platformën më atraktive në vend, ArtMotion. E cila po bën revolucion në Basketbollin Kosovar.

Komentet janë të mbyllura.