Basketboll

LIGA E PARË: PËRFUNDON STINORI I RREGULLT, NIKLI STARTON PLAY OFF-IN SI LIDER

Prishtinë (AsistiOnline) – Javën e 18-të të Ligës së parë e kanë karakterizuar kryesisht fitoret e favoritëve. Njëherazi edhe java e fundit e kampionatit të rregullt.

Vëllaznimi ka shënuar fitore të pritur ndaj Vushtrrisë, 85-67. Prishtina e Re ka mposhtur Penzën me rezultat të ngushtë, 78-82.

Kerasan Prishtina ka mposhtur Istogun, 86-79. Lideri i tabelës, Feronikeli u rikthye tek fitoret, duke mposhtur Dritën thellë, 127-48. Përderisa, Don Bosko si mysafire pa telashe arriti fitore ndaj United Basketball, 62-118.

Pas kësaj xhiro, të mërkurën dhe të enjtën, nis Play Off-i i kësaj Lige. Ku luajnë ekipet e lartë cekura.

Komentet janë të mbyllura.