Ç3: PRISHTINA VAZHDON ME KRYESIM TË LARTË

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i tretë i ndeshjes së parë të finales në Superligën e basketbollit kosovar ndërmjet, Z Mobile Prishtinës dhe Rahovecit.

Në këtë periodë kryesimin po e vazhdon ekipi vendas i Prishtinës thellë 89-54.

Pas çerekut të tretë tek kryeqytetasit po dallohen, Dardan Berisha me 20 pikë e Mikaile Tmusic me 18 sosh.

Tek ”vreshtarët” vetëm Deshon Minnis ka arritur pikë dyshifrore 20 sosh.

Prishtina vazhdon me kontrollin e ndeshjes edhe në këtë periodë loje.

Të fundit:

Të ngjajshme: