Basketboll

KOSOVË – MAQEDONI(U-20): PËRFUNDON PJESA E PARË

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së turneut miqësorë, ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës(U-20).

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Maqedonisë 26-41.

Tek Kosova pas pjesës së parë po dallohen, Dardan Kapiti me 7 pikë e Rron Ukaj me 6 pikë.

Tek Maqedonët po dallohen, Mihajlovski me 11 pikë e Kakruki me 8 pikë.

Ndeshje tejet interesante po zhvillohet në Maqedoni.

Komentet janë të mbyllura.