Basketboll

PËRFUNDON PJESA E PARË: SLLOVENIA ME EPËRSI TË THELLË NDAJ KOSOVËS(U-18 F)

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së parë të Kampionatit Evropian, Divizioni B, ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë në konkurencën e femrave.

Pas pjesës së parë po avancon ekipi slloven thellë 4-57.

Tek Kosova vetëm Tringa Ukaj ka realizuar 4 pikët e vetme.

Tek sllovenet po dallohen, Dubeljak me 10 pikë e Dautovic me 8 pikë.

Komentet janë të mbyllura.