KOSOVA(U-18) SOT ZHVILLON NDESHJEN E TRETË TË EUROPIANIT(B)

0

Prishtinë (AsistiOnline) – Sot starton dita e tretë e Kampionatit Evropian – Divizioni B(U-18) për femra, me përfaqësuesen tonë kosovare që do ta zhvillojë ndeshjen e tretë.

Kundërshtari i sotëm i Kosovës, do të jetë Danimarka. Ekip ky që deri më tani ka bilanc, një fitore ndaj Norvegjisë dhe një humbje nga Finlanda. Ndërsa vashat tona, numërojnë dy humbje nga po aq ndeshje.

Ndeshja e sotme e Kosovës, nis në ora 16:30 pasdite dhe luhet në Arenën ”Jane Sandanski” të Shkupit.

Shpresojmë në lojë sa më të mirë të vashave tona dhe në një rezultat sa më pozitiv.