Basketboll

KOSOVA(U-16M) SOT E NISIN KAMPIONATIN EVROPIAN(B) NË MAL TË ZI

Prishtinë(AsistiOnline) – Ditën e sotme, Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në konkurencën e meshkujve do ta nisë Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Ky kampionat sivjet mbahet në qytetin fqinjë të Kosovës, Mal i Zi dhe pritet të jetë tejet interesant.

Kosova ndeshjen e parë në këtë Evropian e zhvillon sonte nga ora 16:00, ndaj Hungarisë një shtet që po e zhvillon basketbollin me hapa të sigurtë.

Shpresojmë në paraqitje sa më pozitive të djelmoshave tanë.

Komentet janë të mbyllura.