Ç3: ANGLEZËT I AFROHEN FITORES

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i tretë i ndeshjes së fundit parakualifikuese pêr Eurobasket, ndërmjet Britanisë së Madhe dhe Kosovës.

Pas çerekut të tretë, avantazhin e ka ekipi nikoqir me rezultatin 78-55.

Tek Kosova deri tani po dallohet, Dardan Berisha me 19 pikë.