Basketboll

TREPÇA NËNSHKRUAN ME FUNDORIN E SHQUAR AMERIKAN

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Trepçës po vazhdon me përforcimin e skuadrës për stinorin e ri.

Mitrovicasit kanë nënshkruajtur me fundorin e shquar amerikanë, Dj Hanes.

Hanes është i gjatë 1.85cm, përderisa luan në pozitën e fundorit dhe lajmin për kalimin e tij tek Trepça e ka konfirmuar Web-faqja e Eurobasketit.

Hanes vije tek Trepça nga kolegji amerikan,  Nebraska dhe kishte një mesatare impresionuese prej 31.2 pikësh për ndeshje.

Trepça ditë më parë prezantoi edhe dy përforcime të huaja.

 

Komentet janë të mbyllura.