Basketboll

ARGJENTINA VAZHDON ME FITORE, VENEZUELA DHE TUNISIA ARRIJNË TË PARAT

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe tre ndeshjet e radhës në Kampionatin Evropian që po mbahet në Kinë.

Argjentina ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë, duke mposhtur kësaj radhe Nigerinë 81-94.

Përderisa, Tunisia arriti fitoren e parë në Botëror duke mposhtur Iranin 79-67.

Dhe Venezuela poashtu arriti fitoren e parë në Botëror duke mposhtur Cote d’ivoiren 87-71.

Komentet janë të mbyllura.