Basketboll

VENEZUELA MPOSHT NIKOQIRËT DHE KALON FAZËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Fazën e parë të Kampionatit Botëror e ka kaluar sot edhe Venezuela.

Venezuelianët kanë fituar ndaj Kinës, në takimin krucial që vendoste se kush shkon tutje dhe ekipi i Venezuelës arriti fitore ndaj nikoqirëve të Kampionatit 72-59 për të kaluar tutje.

Heisser Guillent me 15 pikë, ishte realizatori kryesorë në fitoren e Venezuelës sot

Tek Kina u dallua, Jiwei Zhao me 12 pikë.

 

Komentet janë të mbyllura.