Basketboll

MALI I ZI DHE JORDANI FITOJNË PËR POZITAT 17-32

Prishtinë(AsistiOnline) – Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e para të ditës së fundit në fazën e dytë të Botërorit që po mbahet në Kinë.

Mali i Zi e ka mbyllur me fitore këtë fazë, duke mposhtur Japoninë 65-80.

Përderisa, fitoren e parë në këtë Botëror e ka arritur edhe Jordani që ka mposhtur befasisht Senegalin 79-77, në luftë për pozitat 17-32.

Komentet janë të mbyllura.