Basketboll

EKSKLUZIVE: RAHOVECI NËNSHKRUAN ME QENDRËN AMERIKANE

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Rahovecit ka transferuar në skuadër qendrën amerikane, L.J Booth.

AsistiOnline ka mësuar ekskluzivisht, se Rahoveci ka transferuar qendrën amerikane L.J Booth për ta zëvendësuar, grekun e lënduar Rafail Tsourakis.

Booth është i gjatë 2.07cm dhe luan në pozitën e qendrës. Përderisa së fundmi ka luajtur për ekipin e Detroit që garon në E.S.League në SHBA. Përderisa ka luajtur edhe në Evropë tek skuadra elitare kroate, KK Alkar Sinj.

Të dhëna statistikore për basketbollistin në fjalë në edicionin e fundit nuk janë gjetur.

Komentet janë të mbyllura.