Basketboll

RAHOVECI ZYRTARIZON LAJMIN E ASISTIT: PREZANTON QENDRËN AMERIKANE

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Rahovecit e ka prezantuar transferin më të ri në skuadër.

Qendra amerikane, L.J Booth është përforcimi më i ri i Rahovecit dhe që pritet t’ju ndihmojë shumë “vreshtarëve” në synimet e tyre për sivjet.

Booth është i gjatë 2.07cm dhe luan në pozitën e qendrës. Përderisa së fundmi ka luajtur për ekipin e Detroit që garon në E.S.League në SHBA. Përderisa ka luajtur edhe në Evropë tek skuadra elitare kroate, KK Alkar Sinj.

AsistiOnline.com ditë më parë kishte plasuar ekskluzivisht lajmin, se Booth ka nënshkruajt me Rahovecin dhe në fakt ashtu edhe ndodhi.

Komentet janë të mbyllura.