Basketboll

ORARI I NDESHJEVE TË PRISHTINËS NË FIBA EUROPE CUP

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas përfundimit të fazës kualifikuese në FIBA Europe Cup, është publikuar edhe orari ni ndeshjeve të fazës grupore në këtë kompeticion prestigjioz.

Skuadra kosovare, Sigal Prishtina që gjendet në grupin C me: Ventspils, Apoel Nicosia dhe MediBayreuth.

23 tetor, Prishtina-Apoel, ora 19:00.

30 tetor, MesiBayreuth-Prishtina, ora 20:00.

6 nëntor, Ventspils-Prishtina, ora 20:00.

13 nëntor, Apoel-Prishtina,ora 18:00.

20 nëntor, Prishtina-MediBayreuth, ora 19:00

27 nëntor, Prishtina-Ventspilis, ora 19:00.

Prishtina sivjet luajti edhe në Champions League, ku u mposht në xhiron e parë nga Legia Warshava e Polonisë dhe u eleminua.

 

Komentet janë të mbyllura.