Basketboll

TRIPLE-DOUBLE EDHE NË SUPERLIGËN E FEMRAVE

Prishtinë(AsistiOnline) – Shifrat magjike të shënimeve në Basketbollin e Kosovës jemi mësuar ti shohim vetëm tek meshkujt, por kjo tashmë si duket ka ndryshuar.

Në ndeshjen e parë sivjet në Superligën e Femrave ndërmjet, Vëllaznimit të Gjakovës dhe Prishtinës, lojtarja e Prishtinës, Enisa Kamerolli ka arritur shifrat magjike në basketboll, triple-double.

Në ndeshjen që skuadra e Prishtinës e fitoi thellë si mysafire ndaj Vëllaznimit 51-93. Kamerolli ka arritur që të realizojë, 21 pikë – 11 kërcime – 13 asistime, shifra që rrallë arrihen në Basketbollin tonë femëror.

Të kujtojmë se Prishtina sivjet do të marrë pjesë edhe në garat ndërkombëtare.

Komentet janë të mbyllura.