NISË SUPERLIGA E FEMRAVE, PRISHTINA E PENZA E NISIN ME FITORE

Në fundjavë ka nisur Superliga në konkurrencën e femrave, ku janë zhvilluar dy ndeshje, derisa takimi Bashkimi-Trepça do të zhvillohet të mërkurën.

Prishtina mundi në udhëtim Vëllaznimin me rezultat 51:93 (12:27, 2:23, 16:20, 21:23).

Prishtina ka dominuar nga fillimi deri në fund për të shënuar fitore të merituar. Rina Hoda u dallua te skuadra kuqezi me 18 pikë, shtatë kërcime dhe pesë asistime.

Te Prishtina më e mira ishte Enisa Kamerolli me treshifror të dyfishtë, 21 pikë, 11 kërcime dhe 13 asistime.

Penza ka mundur Kastriotin në udhëtim me rezultat 46:64 (13:18, 11:16, 10:16, 12:14).

Kjo ishte fitorja e parë për vashat pejane, derisa humbja e parë për vashat ferizajase. Te vendëset u dallua Agnesa Rrahmani me 29 pikë, derisa te mysafiret Valbona Bytyqi me 24 pikë, 13 kërcime dhe gjashtë asistime.

Ndeshja e fundit e xhiros zhvillohet të mërkurën, ku Bashkimi pret Trepçën.

Të fundit:

Të ngjajshme: