Basketboll

SOT NISË STINORI I RI EDHE NË LIGËN E PARË

Liga e Parë e Kosovës në basketboll fillon sot (e hënë) me ndeshjen ndërmjet Vushtrrisë dhe Kerasan Prishtinës, takim që zhvillohet nga ora 17:30. Të mërkurën ballafaqohen Borea dhe Istogu, kurse dy takimet e tjera zhvillohen të enjten, Drita-Vëllaznimi dhe New Basket-AS Prishtina. Ndërkohë, Prishtina e Re pushon në xhiron e parë.

Ky edicion pritet të jetë mjaft interesant në Ligën e Parë, me disa skuadra që janë përforcuar dhe synojnë të inkuadrohen në elitën e basketbollit.

Java 1

E hënë

17:30 Vushtrria – Kerasan Prishtina

E mërkurë

15:00 Borea – Istogu

E enjte

17:00 New Basket – AS Prishtina

19:00 Drita – Vëllaznimi

Prishtina e Re pushon

Komentet janë të mbyllura.