EKIPET SPANJOLLE GJUNJËZOJNË ATO RUSE, TRIUMF SIGUROI EDHE MILANO

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar edhe nata e parë e xhiros së 9-të në Euroligë me tri ndeshje tejet interesante.

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Khimkit të Moskës si vendas, 104-76.

Përderisa, fitore ka arritur edhe skuadra tjetër spanjolle, Valencia që si vendase ka mposhtur poashtu skuadrën tjetër ruse, Zenitin me rezultatin 94-90.

Dhe në fund, Olimpia Milano e Ettore Messinas, ka arritur fitore të madhe ndaj Maccabi Tel Avivit 92-88, në një ndeshje shumë interesante.

Të fundit:

Të ngjajshme: