Basketboll

RAHOVECI PËSON EDHE DISFATËN E RADHËS NË LIGËN BALLKANIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – KB Rahoveci e ka pësuar edhe disfatën e radhës në Ligën Ballkanike.

“Vreshtarët” sonte kanë pësuar disfatën e radhës në debutimin e tyre të sivjetm në Ligën Ballkanike ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultatin 73-68.

Përkundër se Rahoveci i fitoi dy periudhat e fundit të ndeshjes, ato s’mjaftuan për fitore, pasiqë Vllaznia e Shkodrës i fitoi dy periodat e para me epërsi të konsiderueshme dhe në fund iu gëzua fitores.

Lojtarët më të dalluar në fitoren e Vllaznisë së Shkodrës sonte ishin, James Voss me 21 pikë e Brysean Perine me 18 pikë.

Tek skuadra e Rahovecit u dalluan, Joshua McFolley me 32 pikë e Javis Howard me 14 pikë.

Kjo është disfata e 4-të e Rahovecit në Ligën Ballkanike me po aq ndeshje të luajtura.

Komentet janë të mbyllura.