Basketboll

LAKERS DHE CLIPPERS VAZHDOJNË ME FORMËN E MIRË SIVJET

Prishtinë(AsistiOnline) – Dy skuadrat më të përforcuara sivjet në NBA, Lakers dhe Clippers, që vijnë nga Los Angelesi po vazhdojnë me formën e tyre të mirë.

La Lakers kanë triumfuar ndaj Oklahoma Thunders, në një takim shumë interesant që përfundoi 127-130.

Anthony Davis me 33 pikë e 11 kërcime, ishte lojtari më i dalluar në këtë fitore të Lakers.

Në anën tjetër, fitore me 3 pikë dallim

shënuar edhe LA Clippers që ka mposhtur, Houston Rockets me shifrat 122-119.

Lue Williams me 26 pikë, ishte individi më i dalluar në këtë fitore të Clippers.

https://m.youtube.com/watch?v=_msEUTpbAQw

https://m.youtube.com/watch?v=W1kjy-e4ncI

 

 

Komentet janë të mbyllura.