Basketboll

E 5-TA ME RADHË PËR CLIPPERS

Prishtinë(AsistiOnline) – Forma e mirë e LA Clippers në NBA, po vazhdon edhe më tutje.

Ekipi i Dock Riversit, ka arritur një fitore të thellë, ndaj New Orleans Pelicans me rezultatin final 134-109.

Individi më i dalluar në fitoren e Clippers mbrëmë ishte, Harrell me double, double(34pk, 12krc), përderisa u dallua edhe  Leonard me 26 pikë.

Tek Pelicans s’mjaftoi për fitore, Ingram me 24 pikë.

Kjo ishte fitorja e pestë rresht e Clippers sivjet dhe e dymbëdhjeta në stinorin e deritanishëm, karshi pesë humbjeve.

https://m.youtube.com/watch?v=zZ11hXT99Qc

Komentet janë të mbyllura.