Basketboll

REZULTATET NGA XHIRO E DYTË E KUPËS SË KOSOVËS

Të hënën është zhvilluar xhiroja e dytë e Kupës së Kosovës në basketboll te meshkujt, që solli ndeshje mjaft interesante.

Pa dyshim takimi më interesant ishte ndërmjet Istogut dhe Golden Eagle Ylli B, ku skuadra therandase ka fituar me rezultat 61:62. Neë Basket është mundur nga Megasport 56:82, ku kjo e fundit ka kaluar në xhiron e tretë, ashtu si Lipjani që ka mundur AS Prishtinën 79:54.

Ndërkohë, në xhiron e tretë do të takohen Vushtrria-Lipjani, Vëllaznimi-Drita, Megasport-Kerasan Prishtina dhe Golden Eagle Ylli B-Prishtina e Re.

Rezultatet

Vëllaznimi – Borea                  20:0 (rezultat zyrtar)

Lipjani – AS Prishtina                    79:54

Neë Basket vs Megasport       56:82

Istogu vs Golden Eagle Ylli B       61:62

Xhiroja 3

Vushtrria-Lipjani

Vëllaznimi-Drita

Megasport-Kerasan Prishtina

Golden Eagle Ylli B-Prishtina e Re

Komentet janë të mbyllura.