Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË NË RUSI: PRISHTINA NË MINUS TË THELLË!

Prishtinë(AsistiOnline) – Është mbyllur pjesa e parë e duelit të vlefshëm për EuroCup Women, ndërmjet Spartak Vidnoje dhe Mabetex Prishtinës.

Pas pjesës së parë, po avancon thellë skuadra vendase e Spartakut me rezultatin 68-24.

Tek Prishtina deri tani u dalluan, Marigona Rushiti e Nyilah Myers me nga 9 pikë.

Tek ruset, Kurilchuk me 22 pikë, ishte më e dalluara.

Komentet janë të mbyllura.