Basketboll

S’MJAFTOI PERFORMANCA MJESHTËRORE E HARDENIT, PISTONS MPOSHTIN HOUSTONIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Nën dirigjimin e Derrick Rose që ishte fantastik, Detroit Pistons kanë triumfuar ndaj raketave të Houstonit.

Pistons fituan në mes të Houstonit, ndaj Rockets me rezultatin 107-115, duke arritur fitoren e 11 sezonale, krahas 15 humbjeve.  Ndërsa, Houstonit ja shkaktuan humbjen e 9 të stinorit, që ka edhe 17 fitore.

Rose me 20 pikë e 12 kërcime, si dhe Kennard me 22 pikë, spikatën në këtë fitore të Pistons mbrëmë.

Tek Houstoni s’mjaftoi për fitore, Harden me 39 pikë

Komentet janë të mbyllura.