Basketboll

GRUMBULLOHEN KOMBËTARET E REJA TË KOSOVËS

Më 7 dhe 8 janar do të fillojnë grumbullimet e para të Kombëtareve të reja të Kosovës.

Të martën dhe të mërkurën në Prishtinë do të stërviten Kosova U16 dhe U20, në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave.

Këto do të jenë grumbullimet e para, derisa gjatë verës ekipet e Kosovës do të garojnë në arenën ndërkombëtare. Grumbullimet do t’iu ndihmojnë trajnerëve për të parë formën e lojtarëve dhe të formojnë një ekip sa më të fortë për garat ndërkombëtare.

Kosova U20 (M) do të jetë në Grupin D së bashku me Bullgarinë, Bjellorusinë, Sllovakinë, Finlandën dhe Irlandën.

Kosova U18 (M) do të jetë në Grupin D me Maqedoninë Veriore, Suedinë, Danimarkën, Letoninë dhe Bjellorusinë.

Kosova U16 (M) do të jetë në Grupin B me Shqipërinë, Armeninë, San Marinon, Gjibraltarin dhe Maltën.

Kosova U20 në konkurrencën e femrave do të jetë në Grupin C me Gjermaninë, Zvicrën dhe Ukrainën.

Kosova U16 në konkurrencën e femrave do të jetë në Grupin C me Rumaninë, Sllovakinë, Poloninë, Maqedoninë Veriore dhe Irlandën.

Orari

7 dhe 8 janar

Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit:

U20 Meshkujt 13:00-15:00

U16 Femrat 15:00-16:30

U20 Femrat 16:30-18:00

1 Tetori

U16 Meshkujt 14:00-16:00

Lista e gjerë e Kosovës U20 (M)

Dardan Kapiti

Bleron Istogu

Rron Ukaj

Baton Dervishi

Andi Vrapçani

Leon Neziri

Meriton Ismaili

Gazzali Maksaqi

Idoll Pallushi

Rilind Krasniqi

Mendrit Ademi

Valtrim Kastrati

Arbër Sinani

Endin Peci

Almir Berisha

Erhan Sholla

Bardh Rexha

Donat Musa

Endrit Ibrahimi

Drin Krasniqi

Endrit Berisha

Altin Gashi

Leonit Veliu

Donat Rexhepi

Drilon Shala

Albin Berisha

Denis Zenelaj

Rroni Koshi

Albin Berisha

Dion Sheqiri

Visar Ejupi

Engjull Sollova

Ermal Bojku

Altin Maxhuni

Lista e gjerë e Kosovës U20 (F)

Enisa Kamerolli

Besjana Martinaj

Agnesa Rrahmani

Dea Pushkolli

Astera Tuhina

Anita Grainca

Fjolla Ajeti

Arba Hashani

Vanesa Bojku

Erjona Krasniqi

Melisa Ibrahimi

Sara Vraniqi

Diellza Dekaj

Ergita Dema

Ermelinda Gjuka

Yllka Berisha

Tringa Ukaj

Melda Baliqi

Zyrie Pireva

Anesa Korça

Lista e gjerë e Kosovës U16 (M)

Altin Shala

Arbon Shala

Eris Zenelaj

Dardan Maxharaj

Paraart Zeqiri

Lorik Maxhuni

Muhamed Morina

Bardh Istrefi

Genc Matoshi

Lorik Sejdiu

Olsi Kurtaj

Roni Kastrati

Anes Gashi

Anid Gashi

Ergyn Rushiti

Eris Dajqi

Norik Binqe

Violt Rexhepi

Eliot Pexi

Erar Çitaku

Genc Zeqiri

Rron Dahsyla

Triumf Bytyqi

Endrit Gashi

Ruzhdi Krasniqi

Adriatik Sertolli

Dren Bajraktari

Jon Ismajli

Ajdan Kololli

Jon Ukaj

Don Shehu

Edi Osmani

Dren Jashanica

Komentet janë të mbyllura.