Basketboll

PEJA SONTE PËRMBYLL FAZËN GRUPORE NË BIBL

Natën e sontme Peja do të luajë ndeshjen e fundit në fazën e parë të grupeve në Ligën Ballkanike.

Ekipi pejanë është mysafir i Ibër Rozhajës, në takimin që zhvillohet nga ora 17:00.

Verdhezinjtë kanë siguruar kualifikimin tutje, ku deri më tani kanë katër fitore dhe tri humbje, kurse Ibër Rozhaja nga gjashtë sfida të zhvilluara ka tri fitore dhe tri humbje.

Ibër Rozhaja ndeshjen e fundit do ta ketë sërish në shtëpi, ndaj Rahovecit, përballje që do të zhvillohet të enjten dhe do të përmbyllë fazën e parë të grupeve në Ligën Ballkanike, ku nga pesë skuadra, katër kualifikohen tutje.

Komentet janë të mbyllura.