Basketboll

MAXHUNI I PANDALSHËM, PARNU NË FINALE TË ELITËS ESTONEZE!

Prishtinë(AsistiOnline) – Falë performancave fantastike të kosovar Edon Maxhuni, skuadra e Parnus ka kaluar në finale të elitës estoneze të basketbollit.

Ditën e djeshme, Parnu mposhti edhe në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ekipin e Raplës 67-60 dhe kështu kaloi në finale të kësaj gare nacionale.

Si zakonisht gjatë këtij sezoni, por edhe në këtë duel, mitrovicasi Edon Maxhuni ishte më i miri në fitoren e ekipit të tij, kësaj rradhe me 14 pikë, 2 asiste e 1 kërcim.

Parnu eliminoi Raplën me seri të përgjithshme dhe të pastër 3-0 e në finale ndeshet me fituesin e gjysmëfinales

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.