Basketboll

WESTBROOK ARRIN CAKUN, THYEN REKORDIN PËR TRIPLE-DOUBLE

Prishtinë(AsistiOnline) – Super-ylli i Washington Wizards, Russell Westbrook e ka thyer një rekord të jashtëzakonshëm në NBA.

Në fakt skuadra e tij u mposht nga Atlanta Hawks ngushtë 125-124, por Westbrook do ta mbajë mend gjithë jetën e tij këtë ndeshje në aspektin personal.

Westbrook në këtë duel e arriti triple-double-in e 182 në karrierë me të cilin e kaloi edhe Oscar Robertsonin që ishte i pari në listën e NBA-së(181).

Në duelin përballë Hawks, Westbrook luajti me 28 pikë, 21 asiste dhe 13 kërcime.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.