Basketboll

TOP-10 ASISTUESIT MË TË MIRË TË SUPERLIGËS PËR KËTË EDICION

Prishtinë(AsistiOnline) – Stinori 2020/21 në Superligën e Kosovës në Basketboll tashmë ka përfunduar dhe ka disa gjëra interesante që janë me interes të veçantë për publikun.

AsistiOnline.com do të publikojë statistikat individuale të lojtarëve të ekipeve, duke vazhduar sot me top-10 asistuesit më të mirë e me rradhë.

Sot ju sjellim top-10shen e asistuesve më të mirë sivjet:

1.Ivan Koljeviq                 9.6 asiste për ndeshje
2.A.J Walton                    8.1 asiste për ndeshje
3.Nigel Johnson             7.2 asiste për ndeshje
4.Dion Dixon                    6.3 asiste për ndeshje
5.Chris Hortman             5.6 asiste për ndeshje
6.Drilon Hajrizi                5.5 asiste për ndeshje
7.Valon Bunjaku             5.5 asiste për ndeshje
8.Robert Cartwright       5.4 asiste për ndeshje
9.Xavier Cannefax          5.4 asiste për ndeshje
10.Kwame Vaughn         5.3 asiste për ndeshje

Statistikat janë përpunuar nga të dhënat zyrtare të FIBA-s.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.