Basketboll

TEUTA E NISË ME FITORE SERINË FINALE NDAJ GOGËS NË KAMPIONATIN SHQIPTAR

Prishtinë(AsistiOnline) – Ditën e djeshme është zhvilluar ndeshja e parë e serisë finale të kampionatit shqiptar mes Goga Basketit dhe Teutës.

Skuadra e Teutës ka arritur që të fitojë ndeshjen e parë të finales ndaj rivalit lokal, Goga Basketit me rezultatin 77-90.

Jordan Starwberry me 25 pikë, Bilal Richardson me 19 pikë e Julien Ducree me 17 sosh, u dalluan në këtë triumf të durrsakëve.

Te Goga s’mjaftuan për fitore, Nikola Dokovic me 16 pikë e Milic Blagojevic me 13 sosh.

Teuta e fiton avantazhin e serisë çerekfinale ndaj Gogës në 1-0, ndërsa ekipi që arrin tri fitore shpallet kampion i Shqipërisë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.