Basketboll

NETS DEMOLOJNË MILWAUKEEN, THELLOHET SERIA!

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Brooklyn Nets e ka fituar edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Konferencës Lindore në NBA, ndaj ekipit të Milwaukee Bucks.

Shumë më lehtë se që është pritur, Nets kanë arritur të triumfojnë ndaj Bucks edhe në ndeshjen e dytë të serisë e kësaj rradhe me rezultat të thellë 125-86.

Kevin Durant me 32 pikë, Kyrie Irving me 22, si dhe Bruce Brown e Joe Harris me nga 13 pikë, spikatën në kte fitore të madhe të Brooklynit.

Te Bucks u dalluan me lojë të mirë, Giannis Antetokounmpo me 18 pikë e 11 kërcime, si dhe Khris Middleton me 17 pikë.

Ishte kjo fitorja e dytë rresht e serisë për Nets ndaj Bucks(2-0) dhe ekipit të Steve Nash i duhen edhe dy fitore të tjera për ta arritur finalen e Konferencës Lindore.

/AsistiOnline.com/

https://www.youtube.com/watch?v=61lZWlc3ghg

Komentet janë të mbyllura.